?

Log in

No account? Create an account
GN's LJ
РазЖЖние мозгов
Стыдно, когда видно 
5th-Nov-2010 11:53 pm
Piggy
Коста-Рика требует от Гугла исправить на Google Maps неправильно проведенную границу между Коста-Рикой и Никарагуа, а Никарагуа требует ни в коем случае не исправлять, потому что нынешняя картинка их вполне устраивает (т.к. соответствует всем ранее подписанным международным соглашениям и всё такое). При этом подразделение никарагуанской армии вторглось на спорную территорию и нагадило там посредством вырубки деревьев, занятия хозяйственной деятельности, установки никарагуанского флага и прочих безобразиев.

Но до войны (наподобие "футбольной войны" между Сальвадором и Гондурасом), слава богу, дело пока не дошло.

Есть проблемы, на которые десятилетиями закрывают глаза. А с неба всё видно.
Например, Google Maps China and Google Maps India show different versions of the border between those two countries because national laws require Google's maps to look a certain way when viewed from each location. The U.S. version of Google Maps shows both boundaries between China and India since the border is in dispute.
Comments 
6th-Nov-2010 02:39 am (UTC)
То нічого дивного що найближчі сусіди шматка землі не більше за мою компактну урбанізацію не поділять, де геть нема нічого окрім піску та дерев. Коста Риканці хоч бережуть ліс, а в Нікарагуа рубають все та палять, бо жерти хочуть, їм не до високих ідеалів, та депутати парламенту посилають голоту на захоплення земель щоб з того мати гарні прибутки. Їм начхати на легені планети. Але саме смішне, як офісний планктон з Коста Рики у жж рветься йти війною на Нікарагуа. Та вони вже тієї війни і не пам’ятають на відміну, армії не мають і у президентах у них жінка шиншила.
6th-Nov-2010 08:40 am (UTC)
А, то Ви ж зараз там, і в курсі їхніх cultural differences?

смішне, як офісний планктон з Коста Рики у жж рветься йти війною на Нікарагуа

Задумався - як треба називати той планктон, що не офісний, а навпаки, бандитський, гопнічєскій чи не знаю який він там у Нікарагуа.
6th-Nov-2010 04:41 pm (UTC)
А що такого? Світ великий та українців по світу розкидано немало. Куди не ткнися, купа «співвітчизників» імперії.

Щодо Коста Рики і Нікарагуа, так, знаю трошки. Там дуже красива природа біля Карибського моря, Коста Риканці мають десь третю частину тієї краси, та така апетитна для них річка належить Нікарагуа, але мають розвинену інфраструктуру для туризму. Культурні відмінності. Зараз там тихо, туристів нема. Бідні люди у прикордонному містечку сидять дома, бо нема кого водити, дивляться коста риканське телебачення, бо сигнал звідти то єдиний що доходить. У них нема лікарні, то щоб не вмерти, мають їхати у Сан Хосе. У них сім’я по обидві сторони ріки. У портмоне носять кордоби, колони, долари. Говорять змішаними говірками та вживають регіоналізми з обох боків.

Планктон це цікаве явище. Не думала над тим.
7th-Nov-2010 09:21 am (UTC)
Дякую, Ви дуже цікаво розповідаєте. :)
7th-Nov-2010 07:28 pm (UTC)
Насправді, нема за що. Я так нічого і не розповіла… Як я вловлюю, проблема є в тому, що дві залежні між собою річки, Сан Хуан, яка належить Нікарагуа та менша річка Колорадо, яка належить Коста Риці, пов’язані між собою та, збільшення водоносності однієї, погіршує водоносність іншої. Коста Риканці живуть від туризму, та зробили цілу систему каналів для покращення відтоку води до них, чим змалили могутню річку Сан Хуан. Тепер нікарагуанська сторона починає робити анонсоване вже пару років тому очищення та поглиблення форватера, яке приведе до здрібніння з Коста Риканської сторони. Нікарагуа ця річка потрібна для судноплавності, тому що «повезло» Панамі, коли прорили міжокеанський канал. Коли річка стане повноводнішою, її дельта проходитиме саме по тому шматочку піщаної землі, за яку зараз б’ються ці країни. Якщо б Нікарагуа признала проти договорів претензії Коста Рики, наступним кроком було б присвоювання половини форватера річки Сан Хуан Коста Рикою, на підставі володіння землі її верхів’я. Тому все не таке дурне, як здається.

Формально Коста Рика не має армії, але її поліцейська сила та «вибрані» війська мають набагато більший бюджет ніж всі аж 9 тисяч людей які служать у нікарагуанській армії. Президент Коста Рики перша мілітаризувала кордон, направивши туди всю свою силу. Але вони не воювали, як звична нікарагуанська армія. Якщо «тікос» скажуть «війна», завтра «нікас» будуть у їхній столиці. Приїхав вчора Інсульса з Об’єднання Американських Держав щоб побалакати з Ортегою, але той його не приймав ще у 6 годин вечора, і той сидів у готелі, чекаючи хоча було домовлено на 2. А тепер у мене неділя, я купаю псів та відпочиваю! Тому поки нічого не знаю. Коста Риканці на вухах стоять, як я розумію. :-) Не знаю, наскільки це кому насправді цікаво.
7th-Nov-2010 07:46 pm (UTC)
Я вибачаюсь: дельта, а не верхів"я хотіла сказати.
7th-Nov-2010 08:12 pm (UTC)
Річки, дельти, фарватери, острови - це типова тема.
Згадується збройний конфлікт СРСР з Китаєм на острові Даманському. Сотні людей загинули за острівець, який практичного значення не мав і під час повені заливався водою - але то була справа принципу.
Зрештою, через багато років той острів (який був по китайський бік від фарватера) таки віддали Китаю, і китайці взагалі засипали протоку, перетворивши його на півострів.
6th-Nov-2010 02:48 am (UTC)
Але я не насміхалася б з війни між Сальвадором та Гондурасом. Там хлопці, які бачили війну, попідростали вже, та вбити когось за те, що не сподобалось, як ти на них подивився на вулиці, нічого не варте. Чи спалити маршрутку з пасажирами обливши бензином. У Сальвадорі, кажуть, один сальвадорець стоїть ногою на голові у сусіда, а іншою ногою у морі, їх там занадто багато стало, та і там і там рівні насильства набагато більші за Нікарагуа та Коста Рику.
7th-Nov-2010 09:21 am (UTC)
Дякую, добра стаття.
This page was loaded Aug 20th 2019, 12:04 am GMT.